Η επέτειος του Πολυτεχνείου εορτάστηκε με τη συμμετοχή των μαθητών που τραγούδησαν, έπαιξαν μουσική, απήγγειλαν ποιήματα και διάβασαν κείμενα

Τραγούδησαν οι μαθητές: Δήμητρα Κανελλοπούλου, Αλεξάνδρα Κουτσομπόλη, Ανδριάνα Παπαδήμα, Μαρία Τζινάβου, Ρέι Τσούνι. Έπαιξαν πιάνο, η Έμυ Μπεζεντέ, o Μάκης Χριστόπουλος και ο Δημήτρης Παπακωνσταντίνου, κιθάρα ο Γιάννης Δημητρέλος και ο Μάκης Χριστόπουλος, ντραμς, ο Γιώργος Καρανάσος, Σαξόφωνο ο Νίκος Βασιλείου. Στη διαχείριση ήχου ήταν ο Ρέι Τσούνι ενώ στο φωτισμό και τον Η/Υ ήταν ο Παναγιώτης Ζουμάς και ο Αλέξανδρος Κάβο.

Στα κείμενα ήταν οι μαθητές Δημήτρης Λούπουλ, Αθανασίου Πέτρος και Ευμορφία Φαροπούλου.

Την εκδήλωση οργάνωσαν οι καθηγητές: Γουλιάμου Κατερίνα, Παναγιώτα Μπέτσου και Νίκος Δρίβας.